W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 2, uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w projekcie fundacji Szkatułka „Wyspy z sześciu stron świata”. Głównym celem projektu jest  rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, motywowanie dzieci do odkrywania  nowych i ciekawych miejsc na świecie oraz kształtowanie twórczej ekspresji. Projekt realizowany był w formie zajęć edukacyjnych. Edukator Fundacji Szkatułka, Pani Nadia Schmidt przesyłała bardzo ciekawe prezentacje multimedialne, które ukazywały faunę i florę następujących wysp: Sycylii, Grenlandii, Chiloe, Okinawy, Nowej Zelandii i Madagaskaru oraz kulturę i tradycję społeczeństwa zamieszkującego dane tereny. Dzieci oprócz otrzymania solidnej dawki wiedzy z geografii i przyrody musiały wykonać zadania projektowe, do każdej z wysp przy swobodnym korzystaniu z własnej wyobraźni. Uczniowie klas drugich tworzyli makiety wysp, kleili z plasteliny oraz modeliny zwierzęta zamieszkujące wyżej wymienione wyspy, układali samodzielnie krzyżówki, a także udało się im wymyślić grę ”lodowe warcaby”. Dzieci bardzo lubiły zajęcia, z zaciekawieniem poznawały wyspy i z entuzjazmem podchodzili do zadań plastyczno-technicznych realizowanych w ramach projektu.

Justyna Piotrowska